Akmeşe’de Altyapı Çalışmaları Tamam Üstyapı Çalışmaları Sürüyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, İzmit ilçesi Akmeşe bölgesinde gerçekleştirdiği altyapı yatırımlarını tamamladı. Atatürk Mahallesi ve Cumhuriyet Mahallelerinde gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında toplamda 45 kilometre yeni altyapı hattı inşa edildi. Çalışmaların tamamlandığı cadde ve sokaklarda üstyapı çalışmaları da hız kesmeden devam ediyor.

KOCAELİ’DE HER NOKTAYA HİZMET
Kocaeli’nin her noktasına yatırım ve hizmet götüren İSU Genel Müdürlüğü, İzmit Akmeşe bölgesinde 2021 yılı yatırım programı kapsamında başladığı altyapı yenileme çalışmalarını tamamladı. İçmesuyu, Kanalizasyon ve Yağmursuyu altyapı hatlarının baştan aşağı yenilendiği Akmeşe bölgesinde kalan içmesuyu hattı bağlantı çalışmaları yapılıyor.

ALTYAPI ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI
İzmit Akmeşe Bölgesi Atatürk ve Cumhuriyet Mahallelerinde tamamlanarak hizmete alınan altyapı çalışmaları kapsamında 29 bin 620 metre uzunluğunda içmesuyu hattı, 11 bin 347 metre uzunluğunda kanalizasyon hattı ile birlikte 4 bin 28 metre uzunluğunda yağmursuyu hattı yapıldı. Akmeşe’de gerçekleştirilen altyapı yatırımı ile birlikte ekonomik ömrünü tamamlayan hatların yerine kaliteli ve sağlıklı altyapı inşa edilerek bölge halkının hizmetine sunuldu.

ÜSTYAPI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Altyapı çalışmalarının tamamlandığı Akmeşe’de üstyapı çalışmaları da aralıksız devam ediyor. Cumhuriyet Mahallesinde yapılan çalışmalar kapsamında asfalt serim işleri tamamlandı. Parke bordür çalışmaları gerçekleştiriliyor. Atatürk Mahallesinde yapılan üstyapı çalışmaları kapsamında da altyapı çalışmaları sonrası bozulan cadde ve sokaklarda asfalt serim, asfalt yama ve parke imalatları devam ediyor.

ÜSTYAPI YILSONUNA KADAR TAMAMLANACAK
İzmit ilçesi Akmeşe Bölgesi Atatürk ve Cumhuriyet Mahallelerinde tamamlanan altyapı çalışmaları ile birlikte bölge halkı kaliteli, sağlıklı ve kesintisiz hizmet ile beraber üstyapı çalışmalarının da tamamlanmasıyla modern bir çehreye kavuşacak. Devam eden üstyapı çalışmalarının yeni yıla kadar tamamlanması hedefleniyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir