Cem Garipoğlu öldü mü, yaşıyor mu? Cem Garipoğlu ölmedi mi?

İstanbul Bahçeşehir’de 3 Mart 2009 günü 17 yaşındaki Münevver Karabulut, Cem Garipoğlu tarafından vahşice öldürülmüştü. Karabulut’u öldüren Cem Garipoğlu’nun nerede olduğu ise merak ediliyor. Vatandaşlar arama motorlarında Cem Garipoğlu öldü mü, yaşıyor mu? Cem Garipoğlu ölmedi mi? sorularına yanıt arıyor. Detaylar haberimizde.

İstanbul’da 13 yıl önce Cem Garipoğlu tarafından öldürülen Münevver Karabulut’un ailesi, Cem Garipoğlu’nun mezarının açılmaması üzerine şahsın cezaevinden kaçırıldığı iddialarını yeniden gündeme getirdi. Gündemde yer alan olay hakkında merak edilenler var. Peki, Cem Garipoğlu öldü mü, yaşıyor mu? Cem Garipoğlu ölmedi mi?

CEM GARİPOĞLU ÖLDÜ MÜ?

İstanbul’da 13 yıl önce Cem Garipoğlu tarafından öldürülen Münevver Karabulut’un ailesi, Cem Garipoğlu’nun mezarının açılmaması üzerine şahsın cezaevinden kaçırıldığı iddialarını yeniden gündeme getirdi. Ailenin avukatı Rezzan Epözdemir, takipsizlik kararına karşı mahkemeye sunduğu itiraz dilekçesine Garipoğlu ailesinin geçtiğimiz yıl paylaştığı bir fotoğrafı ekledi. Fotoğrafta Garipoğlu ailesinin Münnever’in öldürüldüğü odadaki koltuğu hala evde tuttuğu görülüyor. Münevver Karabulut’un babası Süreyya Karabulut ise Cem Garipoğlu’nun cezaevinde intihar etmediğini, kaçtığını veya kaçırıldığını iddia ederek avukatı Dr. Rezan Epözdemir aracılığıyla Silivri Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştu. Savcılık soruşturmayı tamamlayarak, kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi. Aile avukatları Dr. Rezan Epözdemir aracılığıyla takipsizlik kararına itiraz etti.

Silivri Cumhuriyet Başsavcılığına sunulan itiraz dilekçesinde Cem Garipoğlu’nun ölüp ölmediği, firar edip etmediği konusunun net olmadığına vurgu yapıldı. Dilekçede, “Her ne kadar kişi adına bir mezar yapılmış ve bir naaş gömülmüşse de gömülen naaşın Cem Garipoğlu olup olmadığı bilinmemektedir ve kamuoyunda aksi yönde pek çok haber bulunmaktadır” ifadelerine yer verildi. Dilekçede Garipoğlu ailesinin 2021 yılında sosyal medya hesaplarında Münevver Karabulut’un öldürüldüğü evdeki koltukla birlikte paylaştıkları fotoğrafın Cem Garipoğlu’nun ölmediği konusunda şüpheleri artırdığı belirtildi. Dilekçede, “Münevver Karabulut cinayeti, Türk toplumunda kadına yönelik şiddete tepki gösterilmesi bilincinin yerleşmesi açısından adete bir mihenk taşı olup, bu cinayeti işleyen kişinin cezaevinden kaçırılmış olması ihtimali dahi telafisi güç ve imkansız zararlara yol açabilecek niteliktedir. İş bu sebepten, katilin gerçekten ölüp ölmediğinin titizlikle araştırılması gerekmektedir. Diğer bir ifade ile üstünkörü bir soruşturma ile yetinilmemelidir” denildi. İtiraz dilekçesinde Garipoğlu’nun ölmediğine yönelik basında yer alan haberlerde sunuldu. Dr. Rezan Epözdemir dilekçesinde takipsizlik kararının kaldırılarak Cem Garipoğlu’na ait olduğu iddia edilen mezarın açılarak gerekli incelemelerin yapılmasını talep etti.

Haberler.com / Sumru Tarhan – Gündem

Münevver Karabulut Cem Garipoğlu Gündem Yaşam Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir