Deprem bölgesini sel vurdu: Adıyaman ve Şanlıurfa’da can kaybı ve kayıplar var

Son dakika gelişmesi: Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin ardından bölgede şimdi de sel felaketi yaşanıyor. Şanlıurfa’da sel felaketi nedeniyle 12 kişi yaşamını yitirdi. Sel Adıyaman’da da etkili oldu. Adıyaman’da sel sularına kapılan konteynerdeki 2 kişi yaşamını yitirdi. Her iki şehirde de arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin vurduğu bölgede şimdi de sel felaketi yaşanıyor. Adıyaman ve Şanlıurfa’yı sel vurdu.

Şanlıurfa’da bir apartmanın bodrum katındaki dairede 5 kişinin cenazesine ulaşılmasıyla selde hayatını kaybedenlerin sayısı 11’e yükseldi.

Dün itibariyle kent genelinde etkili olan sağanak nedeniyle bazı cadde ve sokakları su bastı.

Bodrum katta 5 ceset bulundu

Şanlıurfa İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin Veysel Karani Mahallesi’nde yürüttüğü çalışma sırasında Yavuz 12 Apartmanı’nın bodrum katında Suriye uyruklu olduğu anlaşılan 5 kişinin cansız bedenine ulaştı. Böylelikle kentteki sel nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 12’ye yükseldi.

Kentte mahsur kalan vatandaşların kurtarılmasına yönelik çalışmalar ise farklı mahallelerde sürüyor.

Adıyaman’da 2 kişi yaşamını yitirdi

Adıyaman’da ise sele kapılan konteynerdeki 2 kişi hayatını kaybetti. Adıyaman kent merkezinden geçen Eğriçay’ın taşması sonucu Atatürk Bulvarı’nda trafikte aksamalar yaşandı, cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu.

AFAD, polis, jandarma ve belediye ekipleri, su baskını riski yaşanan çadırlarda tahliye çalışmalarını sürdürüyor.

Bakan Soylu: Tedbirlerimiz ve uyarılarımız devam ediyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, deprem bölgesi olan Adıyaman’da sele ilişkin yaptığı açıklamada, “Dere yataklarının etrafında bulunmamak gerekir. Tüm tedbirleri ilgili yerlerde arkadaşlarımızın uyarısı var” dedi.

Soylu açıklamasında, “Buradaki çalışmalar valilerimiz, jandarma komutamız, bölge müdürlerimiz burada. Yollar açık, elektrik, su var. Tedbirlerimiz ve uyarılarımız devam ediyor. Dere yataklarının etrafında bulunmamak gerekir. Tüm tedbirleri ilgili yerlerde arkadaşlarımızın uyarısı var” ifadelerine yer verdi.

Soylu: 5 kişiyi arama çalışmaları sürüyor

Soylu, bölgede etkili olan sel nedeniyle Şanlıurfa’da 12, Adıyaman’da 2 kişinin hayatını kaybettiğini, 5 kişiyi arama çalışmalarının sürdüğünü açıkladı. Soylu 3 yerde arama kurtarma çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

AFAD: Ekiplerimiz bölgede

AFAD’tan yapılan açıklamada ise, “Bölgede meydana gelen aşırı yağışlar nedeniyle Adıyaman ilimizin Tut ilçesinde sel ve su baskınları meydana gelmiştir. Adıyaman, Adana, Kahramanmaraş ve Diyarbakır AFAD ekiplerimiz olay bölgesinde görevlendirilmiştir. Gelişmeleri takip ediyoruz” denildi.

http://www.sex4.tv
https://1x.uk.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir