Doğumhaneden çıktıktan sonra bebeğinin yüzünü ilk kez gören anne, korku içinde doktora koştu

İngiltere’de yaşayan Hannah Doyle adlı kadın, doğumhanede bebeğini dünyaya getirdikten bir süre sonra çocuğun yüzünü ilk kez gördü. Bebeğinin kendisine benzemediğini ve yüzünde gariplik olduğunu fark eden Doyle, hemen doktora koştu. Doktor ise aileye bebeğin çok nadir görülen bir kromozom bozukluğuyla doğduğunun haberini verdi.

İngiltere’nin West Yorkshire kentinde ikamet eden 36 yaşındaki Hannah Doyle, sancılarının artmasının ardından doğuma alındı. Sorunsuz bir şekilde bebeğini dünyaya getiren Hannah Doyle, normal odaya çıktıktan bir süre sonra bebeğinin yüzünü ilk kez gördü. Ancak çocuğun yüzündeki ve gözlerindeki şişlik kadını panikletti.

HEMEN DOKTORUN YANINA KOŞTU

Bebeğinin ne kendisine ne de babasına benzediğini öne süren Hannah Doyle, doktordan bu durumla ilgili bilgi almak istedi. Doktor ise yaptıkları testlerin sonucunda çocukta “Kromozom Silme Sendromu” adını verdikleri bir bozukluk tespit ettiklerini dile getirdi.

FARKINDALIK YARATMAK İÇİN ÇALIŞIYOR

Söz konusu hastalık genetik materyalde bulunan kromozom 2’nin uzun (q) kolunda bulunan belirli bir bölgeden silinmesinden kaynaklanıyor. Doktorlar bu çocuklarda zihinsel yetersizlik ve iskelet bozuklukları olabileceğini söylüyor. Hannah Doyle ise hastalığı öğrenmesinin ardından çocuğu için farkındalık çalışmalarına başladı.

Barış Yahya Çinçin Editör Haberler.com – Dünya

Bebek Dünya Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir