Gürcan Karakaş kimdir? TOGG CEO’su Gürcan Karakaş kimdir, kaç yaşında, nereli?

TOGG fabrikasının açılışında konuşan ve merak edilen isimler arasında yer alan TOGG CEO’su Gürcan Karakaş hakkında Gürcan Karakaş kimdir? TOGG CEO’su Gürcan Karakaş kimdir, kaç yaşında, nereli? Merak ediliyor. İşte, TOGG CEO’su kimdir?

Gürcan Karakaş kimdir? TOGG fabrikasının açılışında konuşan ve merak edilen isimler arasında yer alan TOGG CEO’su Gürcan Karakaş hakkında Gürcan Karakaş kimdir? TOGG CEO’su Gürcan Karakaş kimdir, kaç yaşında, nereli? Merak ediliyor. İşte, TOGG CEO’su kimdir?

GÜRCAN KARAKAŞ KİMDİR?

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret AŞ’nin başına getirilen Üst Yönetici (CEO) Karakaş, 1965’te Antalya’nın Akseki ilçesinde doğdu. İlk ve ortaokulu Almanya’da, liseyi Ankara’da tamamlayan Karakaş, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Mezuniyetten bir gün sonra Aselsan’da tasarım mühendisi olarak iş hayatına başlayan Karakaş, 1990 yılında Bosch Türkiye’ye geçti ve 1997’de Bosch Türkiye’nin satış direktörü oldu.

Karakaş, iki yıl genel müdür yardımcılığı görevini sürdürdükten sonra 2004’te Bosch Türkiye’nin başına geçti ve bu süre zarfında 600 milyon avroluk yatırımla ürün geliştirme biriminin büyütülmesine ve satış ağının yeniden şekillendirilmesine liderlik etti. Karakaş yönetiminde 9 bin 600 çalışanlı Bosch Türkiye, senelik 1,5 milyar avroluk ciroya ulaştı. 2007 yılında Bosch Küresel’de grubun en karlı iş birimi Otomotiv Satış Sonrası Hizmetleri’nde tüm dünya için satış ve pazarlama sorumlusu olan Karakaş, Bosch Car Service’i yeniden yapılandırarak şirketin veriminin önemli derecede artırılmasına liderlik etti.

Haberler.com / Onur Bayram – Gündem

Mehmet Gürcan Karakaş Kimdir TOGG CEO Gündem Teknoloji Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir