İmamoğlu’na Düzce’de 2. soğuk duş! Yanağına dokunmak istediği depremzede bir anda bağırıp tepki gösterdi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 7 gün önce yaşanan deprem sebebiyle çadırlarda kalan vatandaşları ziyaret etti. Burada bir gencin “Burası Kartalkaya değil” tepkisiyle karşılaşan İmamoğlu’na bir tepki de depremzede kadından geldi. İmamoğlu’nun elini uzatarak yanağına dokunmak istediği kadın “Elleme beni, deprem bitti” diye bağırdı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bir dizi açılış ve ziyaretlerde bulunmak üzere Düzce’ye geldi. 7 gün önce yaşanan deprem sebebiyle çadırlarda kalan vatandaşları ziyaret eden Ekrem İmamoğlu, “Aynı bölgede, fazla değil 20 yıl önce yaşanan şiddetli depremden sonra, hepimizin güle oynaya, işine, evine gitmesi gerekirdi.

“BU İŞLERİN SONUCA ERMESİ MÜMKÜN DEĞİL”

Biz, eğer milletimize hala bu kaygıyı bu tereddüdü yaşatıyorsak, burada hep birlikte çok büyük sorumluluğumuz var demektir. Tek sebebi var: Bilimden uzak iseniz, teknikten uzak iseniz, sağlıklı bir süreç planlaması, sağlıklı bir gelecek planlamasını tasarlayamamış ya da ona uyum sağlayamamış iseniz, gerçekten bu işlerin sonuca ermesi mümkün değil” dedi.

İMAMOĞLUNA TEPKİ

Düzce kent meydanında ve Gölyaka ilçesinde kurulan çadırkentlerde depremzede vatandaşlara ‘geçmiş olsun’ dileklerinde bulunan Ekrem İmamoğlu, Gölyaka’da bir depremzede kadının yanağına dokunmak istedi. Ancak Ekrem İmamoğlu, burada depremzede kadından beklemediği tepki ile karşılaştı.

“ELLEME BENİ”

Kafasını hızla geriye çeken kadın, “Elleme beni, deprem bitti” diye bağırdı. Ekrem İmamoğlu ise yoluna devam ederken, ‘olsun’ demekle yetindi. Ekrem İmamoğlu, Düzce ziyaretini Gölyaka ilçesinde kurulan çadırkent ziyareti ile bitirerek İstanbul’a döndü.

SON DEPREMLER: Türkiye ve dünyadan son dakika depremler listesi. Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Ekrem İmamoğlu İstanbul Gölyaka Deprem Politika Güncel Haberler

Haberi Puanla post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.