Tamer Karadağlı kimdir? Tamer Karadağlı kaç yaşında, nereli? Tamer Karadağlı hayatı ve biyografisi!

Engin Günaydın, Derya Karadaş, Tamer Karadağlı, Gülçin Santırcıoğlu’nun başrollerinde oynadığı Andropoz filminin bugün vizyona girmesi sebebiyle hayatı merak edilen Tamer Karadağlı’nın hayatı merak ediliyor. Peki, Tamer Karadağlı kimdir? Tamer Karadağlı kaç yaşında, nereli? Tamer Karadağlı hayatı ve biyografisi nedir?

Sosyal medyada yaptığı paylaşımlar ve söylediği sözler ile gündemden düşmeyen Tamer Karadağlı‘nın hayatı merak ediliyor. Peki, Tamer Karadağlı kimdir? Tamer Karadağlı kaç yaşında, nereli? Tamer Karadağlı hayatı ve biyografisi nedir? İşte detaylar haberimizde…

TAMER KARADAĞLI KİMDİR?

Tamer Karadağlı (d. 24 Mayıs 1967, Ankara), Türk oyuncu ve seslendirme sanatçısı.Azeri kökenli ebeveynlerden dünyaya gelmiştir. İlkokula başlamadan ailesi ile birlikte ABD’ye yerleşen Karadağlı, Türkiye’ye dönmüş sonra tekrar Amerika’ya gitmiştir. Lise son sınıfta kesin dönüş yaptığı yıllarda da ise sıklıkla Akün Sineması’na giderdi.

Bir yandan da lise yıllarında onun için bir tutku olduğunu belirttiği seslendirme sanatına başlamıştır. Sonra Shakespeare’in “Kuru Gürültü” adlı oyununu hem Türkçe hem İngilizce oynamış ve böylece Bilkent Üniversitesi macerası başlamıştır.

TED Ankara Koleji’nden sonra Çankaya Lisesi’nden ve Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun olan sanatçı ilk filmini 1993 yılında çevirdi. Ferhunde Hanımlar dizisiyle ün kazandı. Birçok ünlü oyuncunun seslendirmesini de yapan Karadağlı, kendisi gibi oyuncu olan Arzu Balkan ile evliydi. Çiftin Zeyno isminde bir kızları bulunmaktadır. Çift 2007 yılında boşanmıştır. Çocuklar Duymasın adlı dizide rol almıştır.

Rol Aldığı oyunlar

Bir Yaz Gecesi Rüyası : William Shakespeare – Tiyatro Kedi – 2010

Dolu Düşün Boş Konuş : Steven Berkoff – Oyun Atölyesi – 1999

Fehim Paşa Konağı : Turgut Özakman – Tiyatro Bakış – 1997

Saat 9.05 : Nezihe Araz – Tiyatro Bakış – 1996

Cahide : Nezihe Araz – Tiyatro Bakış – 1995

Uyarca : Friedrich Dürrenmatt – Ankara Devlet Tiyatrosu – 1992

Filmografisi

2003 Bir Tutam Baharat Mustafa

2005 Beyza’nın Kadınları Fatih

2005 Şans Kapıyı Kırınca Pilot

2007 Bayrampaşa: Ben Fazla Kalmayacağım Polis

2007 Living & Dying Duca

2009 Suluboya

2010 Memlekette Demokrasi Var Kaymakam

2012 Süper Türk Ekber

2016 Pamuk Prens Tamer

2017 Sinyalciler: Son Akşam Yemeği

Sümeyye Trabzon Gündem Editörü Haberler.com – Gündem

Tamer Karadağlı Gündem Magazin Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir