Elon Musk, Twitter karakter sınırının kaç olacağını söyledi

Twitter ‘ı satın alan Elon Musk, bugün yaptığı paylaşımla karakter sınırının değişeceğini belirtti! İşte detaylar…

Elon Musk, Twitter‘ı satın aldıktan sonra sosyal medya platformunda birçok yenilik yaptı. Hatta geçtiğimiz günlerde hesabından yaptığı paylaşımla birlikte Twitter 2.0 döneminin başlayacağını duyurdu. Ünlü iş insanı, yine bugün hesabından Twitter karakter sınırı hakkında paylaşım yaptı. Peki Elon Musk, karakter sınırı hakkında ne dedi? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

Twitter karakter sınırı, 1000 olabilir

Twitter, Elon Musk’ın satın almasından önce en son 2017 yılında karakter sınırını 140’tan 280’e çıkarmıştı. Şu an için eski sınırın oldukça az gelen karakter sayısının artışı o dönem için de oldukça sevindirici bir gelişme olmuştu.

Twitter, 140 karakter sınırına sahip olduğu dönemde kullanıcıların daha az kelimeyle daha fazla içerik anlatmasını bekliyordu. Fakat daha sonra Twitter, dünyadaki bütün dillerin bu yapıya uygun biçimde olmadığını açıklayarak 280 karakterli ilk tweeti resmi hesabından paylaşmıştı.

Twitter çöküşe sürükleniyor: Reklam darbesi!

Elon Musk da bugün yine sosyal medya hesabından Twitter ile ilgili bir paylaşımının altına gelen cevapta karakter sınırının 1000 olmasını söyleyen bir kullanıcıya yapılacaklar listesinde diyerek karşılık verdi. Ek olarak yine karakter sınırının 420 olmasını isteyen bir kullanıcıya iyi bir fikir yanıtını da verdi.

Ünlü iş insanı zaten sosyal medya devini satın aldıktan kısa bir süre sonra kullanıcıların daha uzun tweetler ve videolar yayınlamasına izin vereceğini söylemişti. Bazı kullanıcılar, karakter sınırının artmasını isterken diğerleri ise olduğu gibi kalmasını paylaştı. Aynı kalmasını isteyen kullanıcılar, belli bir karakter sınırıyla tweet atarken kullanıcıları daha az karakterle daha çok içerik anlatmak için düşünmeye ittiğini belirtiyor. Ek olarak uzun karakterli paylaşımların sosyal medya için sıkıcı olacağını da düşünüyor.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce karakter sınırı artmalı mı yoksa aynı mı kalmalı? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

Elon Musk Twitter Teknoloji Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir