Kabe’de güvercinin cemaatle birlikte secde ettiği iddia ediliyordu! Gerçek çok başka çıktı

Kabe’de başını halıya koyan güvercinin görüntüleri sosyal medyada gündem oldu. Çevredekiler tarafından kayda alınan güvercinin namaz kıldığı iddia edilerek görüntü birçok kişi tarafından paylaşıldı.

Mekke‘de Haremi Şerif’te çekildiği belirtilen güvercin videosu sosyal medyada günün konusu oldu. Namaz kılınan alanda halı üzerindeki güvercinin başını eğdiği görüntüler dikkat çekti.

GÜVERCİN’İN SECDE EDİLDİĞİ İDDAİ EDİLDİ

Sosyal medya kullanıcıları ve bazı haber siteleri güvercinin görüntülerini “Mekke’de ibretlik görüntü “Güvercin cemaatle birlikte secdeye gitti” başlığıyla paylaştı.

HAREKETLERİ HASTALIĞA YAKALANDIĞINI İŞARET EDİYOR

Güvercinin bu hareketleri aslında ölümcül sonuçlar da doğurabilen “Sallabaş” hastalığına yakalandığını gösteriyor. Bu hastalığa yakalanan hayvanların görüntülerine bakıldığında güvercinin hareketlerinin benzer olduğu görülebilir. Paylaşıma gelen çoğu yorumda da hayvanın hastalığa yakalandığı belirtiliyor. Paramyxovirüs Newcastle adlı yalancı veba virüsüne çok benzeyen virüsün neden olduğu hastalık güvercinlerde İshal, zayıflama, az yeme, ürkeklik, boynunun eğilmesi, denge kaybı, devrilmek, geri geri gitmek gibi semptomlarla kendini gösteriyor. Bu hastalığa yakalanan hayvanlar genelde ölür.

İNSANLARDA KONJOKTİVİTE OLARAK KENDİNİ GÖSTERİR

The Sun gazetesinin konuştuğu veterinerler söz konusu hastalığın insanlara geçmediğini ancak hasta kuşlarla temas eden kişilerin halk arasında ‘kırmızı göz’ olarak da bilinen konjonktivite yakalanabileceğini vurguladı.

Hastalığa yakalanan güvercinlerin görüntüsü

#dogrulanmis_haber{padding:20px 20px 20px 20px;}#dogrulanmis_haber:after{content:”;display:block;clear:both}#dogrulanmis_haber #dh_baslik{margin-bottom:20px;font-size:19.5px;font-weight:800;color:#fe0000;padding-left:46px;position:relative}#dogrulanmis_haber #dh_baslik:before{width:39px;height:36px;content:” “;background-image:url( #dh_iddia{font-size:22.5px;font-weight:500;line-height:120%;margin-bottom:40px}#dogrulanmis_haber #dh_bulgubaslik{font-size:16px;font-weight:700;margin-bottom:20px}#dogrulanmis_haber #dh_bulgudetay p{margin-bottom:20px}#dogrulanmis_haber #dh_serit{margin-bottom:40px}#dogrulanmis_haber #dh_seritust{margin-bottom:28px}#dogrulanmis_haber #dh_seritust span{color:#787878;font-size:19.5px;font-weight:700}#dogrulanmis_haber #dh_seritust span:first-child{float:left}#dogrulanmis_haber #dh_seritust span:last-child{float:right}#dogrulanmis_haber #dh_seritust::after{content:””;display:block;clear:both}#dogrulanmis_haber #dh_seritalt{height:25px;width:100%;position:relative;background:rgb(255,0,0);background:linear-gradient(90deg,rgba(255,0,0,1) 30%,rgba(46,160,62,1) 70%)}#dh_seritalt img{position:absolute;top:-20px;width:25px}#dh_seritalt img.y1{left:0%}#dh_seritalt img.y2{left:23%}#dh_seritalt img.y3{left:48%}#dh_seritalt img.y4{left:73%}#dh_seritalt img.y5{left:96%}Doğruluk Kontrolü”Kabe’de güvercinin cemaatle birlikte secde ettiği iddia edildi! Gerçek çok başka çıktı”YANLIŞDOĞRUBULGULAR

“Mekke’de ibretlik görüntü” başlığıyla paylaşılan görüntüde bir güvercinin cemaatle birlikte secde ettiği iddia edildi. Görüntüdeki güvercinin hareketleri “Sallabaş” hastalığına yakalandığını gösteriyor. Daha önce aynı hastalığa yakalanan hayvanların hareketleri ile güvercinin hareketleri benzer.”

Zehra Yaşık Editör Haberler.com – Dünya

Mekke Komik – İlginç Dünya Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir