Kocaeli’de arkadaşını şakalaşırken öldürdüğünü söyleyen şahsa müebbet hapis

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde arkadaşının evinde sırtından vurulan 36 yaşındaki Tufan Korkmaz’ın ölümüyle ilgili tutuklu yargılanan Erman Korucuoğlu’yla ilgili karar verildi. Karar duruşmasında, “Silahla şakalaştığımız sırada yanlışlıkla ateş aldı” diyen Korucuoğlu, müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Kocaeli‘nin Gölcük ilçesinde 22 Ocak’ta meydana gelen olayda, arkadaşının evine giden Tufan Korkmaz, tabancayla sırtından vurularak hayatını kaybetti. Olay anında evde olan Erman Korucuoğlu ile Dursun Hakan A., gözaltına alınıp, tutuklandı. Dursun Hakan A., önceki duruşmalarda tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Davanın karar duruşması, bugün Kocaeli 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya tutuklu sanık Erman Korucuoğlu, tutuksuz sanık Dursun Hakan A., Tufan Korkmaz’ın ailesi ve avukatlar katıldı.

“O EVE DE O SİLAHA DA LANET OLSUN”

Savunmasında cinayeti para için işlediği yönündeki iddiaların yalan olduğunu öne süren Erman Korucuoğlu, “Tufan’ı bilerek öldürmedim. Silahla şakalaştığımız sırada yanlışlıkla ateş aldı. O eve de o silaha da lanet olsun. Tahliyemi istiyorum” dedi.

MÜEBBET HAPSE ÇARPTIRILDI

Tarafların savunmalarını dinleyen mahkeme heyeti, Erman Korucuoğlu’nun ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet, ‘ruhsatsız silah bulundurma’ suçundan ise 1 yıl hapis ile cezalandırılmasına hükmetti. Tutuksuz sanık Dursun Hakan A. ise hakkındaki tüm suçlamalardan beraat etti.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Kocaeli Gölcük Güncel Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir