KPSS puan hesaplama nasıl yapılır? KPSS Alan Sınavı puan hesaplama nasıl yapılır?

2022 KPSS sınavıyla birlikte adaylar, KPSS puan hesaplama nasıl yapılır ve KPSS alan sınavı puan hesaplama nasıl yapıldığını araştırıyor. ÖSYM tarafından yapılan KPSS sınav puan hesaplama nasıl yapılır merak ediliyor. Peki, KPSS puan hesaplama nasıl yapılır? KPSS Alan Sınavı puan hesaplama nasıl yapılır?

Kpss sınavına giren adaylar puan hesaplama nasıl yapıldığını araştırıyor. KPSS alan sınavı puan hesaplama nasıl yapıldığı merak ediliyor. ÖSYM tarafından yapılan KPSS sınavı puan hesaplama nasıl yapıldığı gündeme geliyor. KPSS puan hesaplama nasıl yapılır? KPSS Alan Sınavı puan hesaplama nasıl yapılır? Detaylar haberimizdedir…

KPSS PUAN HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

KPSS sınavda yer alan her test kendi içinde değerlendirilir. Her testte, örneğin Genel Yetenekte, doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak ham puanlar bulunacaktır. Bu puanların ortalama ve standart sapmaları kullanılarak standart puanlar hesaplanır. Sınavda yer alan her test kendi içinde değerlendirilir. Her testte örneğin Genel Yetenekte, doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak ham puanlar bulunur. Bu puanların ortalama ve standart sapmaları kullanılarak standart puanlar hesaplanır.

KPSS ALAN SINAVI PUAN HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

KPSS sınavındaki her test ayrı ayrı değerlendirilecek. Her testte kendi içinde doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılır ve ham puan elde edilir. Ardından standart sapmalar ve ortalama ile puan hesaplanır.

Haberler.com – Gündem

Hamster Coin KPSS Gündem Haberler

aynagazetem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir