Mesut Özil’in Pele paylaşımında cennet ile ilgili yaptığı benzetmeye tepki yağdı

Başakşehir forması giyen Mesut Özil’in 82 yaşında hayatını kaybeden Pele için sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım bazı takipçilerinin tepkisini çekti. “Eminim ki ‘Cennet FC’ Maradona ve Pele ile sonsuza kadar yenilmez olacak.” ifadelerini kullanan yıldız futbolcuya, “Cennete gideceğini nerden biliyorsun?” gibi yorumlar yapılırken “Cennet FC” benzetmesi eleştirildi.

Brezilya Milli Takımı ve Santos formasıyla kırılmadık rekor bırakmayan efsane futbolcu Pele, tedavi gördüğü hastanede 82 yaşında hayatını kaybetti. Efsanenin vefatının ardından sosyal medya hesabından taziye mesajı yayınlayan Mesut Özil’in ise kullandığı ifadeler tepki çekti.

“‘CENNET FC’ SONSUZA KADAR YENİLMEZ OLACAK”

Mesut Özil, Pele için yaptığı paylaşımda, “Eminim ki ‘Cennet FC’ Maradona ve Pele ile sonsuza kadar yenilmez olacak. Mirasınız sonsuza dek yaşayacak.” ifadelerini kullandı.

ÖZİL’İN İFADESİ TEPKİ ÇEKTİ

Başakşehir forması giyen Mesut Özil’in bu paylaşımı bazı takipçilerinin tepkisini çekti. Özil’in kullandığı “Cennet FC” ifadesini uygunsuz bulan bazı takipçileri, “Cennete gideceğini nerden biliyorsun?” gibi yorumlar yaptı.

Sizce dünyanın gelmiş geçmiş en iyi futbolcusu hangisi?

— Haberler.com (@Haberler) December 30, 2022 Haberler.com – Spor

Mesut Özil Pele Spor Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir