Nevşin Mengü kimdir? Nevşin Mengü kaç yaşında, nereli? Nevşin Mengü hayatı ve biyografisi!

Olay TV’de Ana Haber bültenini sunan Nevşin Mengü, canlı yayında yaptığı çıkışlar gündem olmuştu. Hayatı merak edilen Nevşin Mengü araştırılıyor. Peki, Nevşin Mengü kimdir? Nevşin Mengü kaç yaşında, nereli? Nevşin Mengü hayatı ve biyografisi nedir?

Nevşin Mengü 2 Mayıs 1982 tarihinde Ankara’da doğdu. Türk gazeteci ve sunucu. Peki, Nevşin Mengü kimdir? Nevşin Mengü kaç yaşında, nereli? Nevşin Mengü hayatı ve biyografisi nedir? İşte detaylar haberimizde…

NEVŞİN MENGÜ KİMDİR?

Nevşin Mengü 2 Mayıs 1982 tarihinde Ankara’da doğdu. Türk gazeteci ve sunucu.

Nevşin Mengü ilköğrenimini Ankara’da, lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde, yüksek lisans eğitimini de Galatasaray Üniversitesinde “Türkiye üzerinde incelenenler” teziyle tamamlanmıştır. “Özgürlüklere bakış açısından” ve “kimlikleri tanıma” anlamında liberal olduğunu dile getirmektedir. Bir tarzından beri vegan olduğunu söylemişti.

NEVŞİN MENGÜ’NÜN BABASI KİM?

Nevşin Mengü, Şahin Mengü’nün kızıdır.

NEVŞİN MENGÜ DAHA ÖNCE NERELERDE ÇALIŞTI?

Televizyonculuğa 2005 yılında Kanaltürk başlatıldığında ve bu kanalda Kadınlar Kulübü adlı programı sunmuştur.

Bir yıl sonra Habertürk’te muhabirliğe başlayan Mengü, One Ajans tarafından gelen Tahran muhabirliği teklifi üzerine bu kanaldaki görevini bıraktı ve 1,5 yıl ajansın Tahran temsilciliğini yaptı. Türkiye Radyo ve Kurumu’na prodüksiyon ve iletişim hizmetleri sağlayan One Ajans’ta bir süre boyunca görev alan sunucu, altı ay Hürriyet gazetesinde de çalışmıştı. CNN Türk kanalında editörlük ve sunuculuk yaptı.

Mengü; Temmuz 2011’de mensubu bulunduğu medya grubu DYH’in bünyesindeki Kanal D’nin ana haber sunucusu Mehmet Ali Birand’ın sağlık sorunları nedeniyle yayına çıkamaması sonucu aynı gün içinde iki farklı televizyon kanalında ana haber bülteni sundu.

İran’da muhabirlik yaptığı süreçteki gözlemlerini kaleme aldığı ilk kitabı “İnsanın Düşünmekten Canı Yanar mı?”, Kasım 2017’de Everest Yayınları’ndan çıktı. 31 Ekim 2017 tarihinde BirGün gazetesinde yazmaya başladı. DW Türkçe Youtube kanalında her salı TSİ 21:00’de Bire Bir programını sundu. Sözcü TV Youtube kanalında program yaptı. Bir süredir YouTube’da kendi kanalını açıp haber yayını yapıyor. Trend Topic isimli bir haber podcasti de hazırlayan Nevşin Mengü yeni kurulan ve geçtiğimiz günlerde yayına başlayan İstanbul merkezli Olay TV’de Ana Haber Bültenini sunmaya başladı.

Sümeyye Trabzon Gündem Editörü Haberler.com – Gündem

Nevşin Mengü Gündem Politika Haberler

aynagazetem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir