Sabancı Üniversitesi Eylem Araştırması ve Dönüşüm Yüksek Lisans Programı’nda Vaka Çalışmaları BCG’den

Sabancı Üniversitesi Eylem Araştırması ve Dönüşüm Tezsiz Yüksek Lisans Programı’nda vaka çalışmalarına ilişkin içerikler Boston Consulting Group (BCG) desteği ile yürütülecek.

Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi, Eylem Araştırması ve Dönüşüm Tezsiz Yüksek Lisans Programı (Master in Action Research and Transformation Program – mART) için, stratejik yönetim danışmanlığı alanında dünyanın önde gelen kurumları arasında yer alan Boston Consulting Group (BCG) ile iş birliğine imza attı. Bu kapsamda, mART programında sunulan “Eylem Araştırması Uygulama ve Kolaylaştırıcılığı” dersi, BCG ve Sabanci Üniversitesi akademisyen kadrosu ile hazırlanacak içerikler, iş dünyasının önde gelen profesyonel konukları ile sağlanacak. BCG, ayrıca dünyadan ve Türkiye’den en iyi dönüşüm vaka çalışmalarını da katılımcılarla paylaşacak.

Kurumsal vaka çalışmalarında BCG’nin dünyada akla gelen ilk danışmanlık şirketlerinden olduğunu söyleyen Sabancı Üniversitesi Arama Kürsüsü Başkanı Prof. Dr. Oğuz Babüroğlu, “mART tezsiz yüksek lisans programımızla, orta ve üst düzey yönetici adaylarına eylem araştırması metodolojisini öğreterek hızlı değişim ve dönüşümü başarılı bir şekilde yönetebilecekleri yetkinlikleri kazandırmayı hedefliyoruz. Eğitim sürecinde teori kadar vaka çalışmalarını anlatmak, uygulamalara yer vermek ve dünyadan bu alanın önemli isimlerini ağırlayabilmek büyük önem taşıyor. Bu alanda en iyi danışmanlık şirketlerinden olan BCG ile iş birliği yaptığımız için mutluyuz” dedi.

2022-2023 Akademik Dönemi’nde başlayacak Eylem Araştırması ve Dönüşüm Tezsiz Yüksek Lisans Programı, 12 ay sürecek ve İşgücü Dönüşümü ve Değişim Yönetimi, Karar Alma Pratiği, Eylem Araştırması Uygulama ve Kolaylaştırıcılığı, Kurumsal Dönüşüm ve Strateji gibi konularda eğitimler sunacak. Programda eğitim verecek isimler arasında eylem araştırmasında dünyada akla gelen ilk isimler arasında yer alan, “Kurumunuzda Eylem Araştırması Yapmak” (Doing action reseacrh in your own organization) kitabının yazarı David Coghlan da yer alıyor.

Programa son başvuru tarihi 12 Ağustos 2022.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir