TEGV ve Giresunspor’dan TEGV’li çocuklar için iş birliği

27 yılda 3 milyon çocuğun nitelikli eğitimle buluşmasını sağlayan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Giresunspor Kulübü ile yeni bir iş birliğine imza attı. Buna göre, TEGV Giresun Öğrenim Birimi çocukları ve gönüllüleri kendilerine ayrılan koltuklarda maç izleyebilecek, stadyumda TEGV’in afişlerine yer verilecek.

Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Giresunspor ile iş birliğine imza attı. Geçtiğimiz mayıs ayında gerçekleştirdikleri ziyaretle Giresunspor Kulüp Başkanı Hakan Karaahmet ile bir araya gelen TEGV Giresun Öğrenim Birimi yöneticileri ve çocukları lig için bir iş birliği yapılmasına yönelik Karaahmet’ten sözler aldı. TEGV yöneticileri ve Giresunspor yetkililerinin görüşmelerinin ardından yapılacak iş birlikleri netlik kazandı.

Gönüllüler ve çocuklar için 15 kişilik kombine koltuk ayrıldı

Bu iş birliğine göre, Çotanak Stadyum’u Kuzey bölüm kale arkasında TEGV’in afişi yer alacak. TEGV Giresun Öğrenim Birimi çocukları ve gönüllüleri için lig süresince Güney bölüm ikinci katta 15 kişilik kombine koltuk ayrılacak ve gönüllüler ve çocuklar maçları buradan izleyebilecek. 23 Nisan gibi belirlenen özel günlerde çocuklar ve futbolcular bir araya gelerek bir seremoni yapılabilecek. Belirlenen maçlarda saha kenarındaki LED reklam panosunda TEGV’in reklamına yer verilecek. Ayrıca canlı maç öncesi skor led ekranında TEGV Giresun Öğrenim Birimi’nin etkinliklerinin detayını gösteren tanıtım videolarına yer verilecek.

Giresunspor Kulüp Başkanı Hakan Karahmet, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza eğlenceli eğitim-öğretim etkinlikleriyle 1995 yılından beri kapılarını açan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Giresun Birimi gönüllü ve çocuklarını, 2022-2023 futbol sezonunda Giresunspor’un iç saha maçlarında ağırlamaktan büyük mutluluk duyacaklarını ifade etti. Kulüp olarak Çotanak Stadyumu’nda 15 TEGV gönüllü ve çocuklarına kombine koltuk ayrıldığını belirten Başkan Karaahmet, “TEGV gönüllü ve çocuklarımızın yeşil-beyazlı takımımıza desteği ve tezahüratları güç verecektir. Aynı zamanda 7’den 77’ye tüm Giresunluların tribünlerden centilmence takımlarını desteklemeleri yeşil sahalardaki Fair Play kalitesini artırmaktadır. Bu sezon Giresunspor tribünleri çocuk, genç, kadın tüm Giresunlularla coşacaktır” dedi.

Başta Sayın Giresunspor Kulüp Başkanı Hakan Karaahmet olmak üzere tüm Giresunspor Kulüp yetkililerine, bu iş birliği görüşmelerinde emeği geçenlere tüm TEGV Giresun Öğrenim Birimi’ndeki çocuklarımız adına teşekkür eder, Giresunspor yetkilileri ve futbolculara ligde başarılar dileriz.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir