Tommy Hilfiger’dan Warhol’da Yaratıcı Bir Oyun Alanı

Tommy Factory, Andy Warhol’un NewYork’taki ünlü stüdyosunda KateMoss, LilaMoss ve Travis Barker gibi nesilden nesile iz bırakan isimleri, klasik ile yeninin çarpıştığı yaratıcı bir ortamda bir araya getiriyor.

Tommy Hilfiger, AndyWarhol’un ünlü New York Stüdyosu’ndan ilham alan deneyimsel ve yaratıcı bir oyun alanı olan Tommy Factory’yi Sonbahar2022 defile etkinliği sırasında sunacağını duyurdu. Tommy Factory, nesilden nesle iz bırakan isimlerin kırmızı, beyaz ve lacivert bir filtreyle yansıtıldığı 2022 Sonbahar kampanyasıyla hayat bulacak. Tommy Hilfiger, 11 Eylül 2022 günü New York Moda Haftasına geri dönerken sektörün en büyük “Gördüğünü Al” platformu şehrin pop kültürü tarihini ve ikonik Warhol Factory’yi yaratıcılığı ve öz ifadeyi kutlayan deforme bir sanat ortamı olarak yeniden inşa edecek.

Bir zamanlar New York’taki kreatifler için bir merkez üssü olan Warhol’un Factory stüdyosu, insanlar ile alt kültürleri, düşük ve yüksek teknolojileri, stil ile yaratıcılığı çarpıştıran bir atmosfere sahipti. Stüdyonun 60’larda ilham verdiği kültürel devrim, 70’li ve 80’li yıllar boyunca pop kültürü etkilemeye devam etti. Tasarımcı Tommy Hilfiger da o dönem Factory stüdyosunu ziyaret edip Warhol ile şahsen tanışmıştı.

Tommy Factory fiziksel bir alan değil, bir ruh hali”diyen Tommy Hilfiger, şöyle devam etti: “Andy’nin pop kültüre duyduğu merak ve tutku daima Amerikan toplumunun kalbine ve ruhuna hitap etti. En güncel ve geçerli konularla bağ kurma yeteneği, yaptığım herişte bana her zaman ilham vermiştir. Sektöre ilk adım attığım zaman Andy demoda, sanat, müzik ve eğlenceyi New York şehrinde buluşturuyordu. Factory, gidilecek ve görülecek adresti. Bugün hâlâ yeni ve kreatif deneyimler yaratan ilerici topluluklarla etkileşim kurmamı sağlayan onun yaklaşımıdır.”

Andy Warhol Vakfı’ndan Michael Dayton Hermann, iş birliği hakkında şu yorumda bulundu: “NewYork, kreatif enerjisi ve durdurulamaz gücüyle Andy Warhol’un Factory stüdyosunda da görüldüğü üzere ilham veren çeşitlilikteki yetenekleri bir araya getirmeye devam ediyor. Tommy Hilfiger’ın kampanyasında Andy Warhol’a özgün bir şekilde atıfta bulunmasından ve Warhol Vakfı’nın yardım çalışmalarını cömertlikle desteklemesinden onur duyuyoruz.”

Çekimleri Bronx’ta Craig McDean tarafından gerçekleştirilen ve stil danışmanlığı Katie Grand tarafından üstlenilen Sonbahar 2022 kampanyası Eylül başında yayınlanmaya başlayacak. Kültürleri, geçmişi ve geleceği, klasik ve moderni çarpıştırarak Tommy Factory’nin benzersiz enerjisini ateşleyecek olan kampanya, süper model Kate Mossile kendisi gibi model olan kızı Lila Moss’u ilk kez baş rollerde bir araya getiriyor. Efsanevi davulcu ve yapımcı Travis Barker; Grammy® ödüllü, Golden Globe® ve Emmy® adayı sanatçı Anthony Ramos; çok sayıda Grammy® ödüllü şarkıcı, söz yazarı ve besteci Jon Batiste; sokak pop sanatçısı Mr Brainwash; Wigstockdrag efsanesi Lady Bunny ve dövme sanatçısı Steve Wiebe de kampanyada rol alıyor.

Tommy Factory, markanın Eylül ayında New York Moda Haftasına geri dönüşünü yaratıcı uygulamalarla kutlamasına da vesile olacak. Deneyimsel etkinlik, Warhol’un ’15 dakikalık ün’ ruhundan ilham alarak günümüz için yeniden tasarlanan enstalasyonları, davetlileri ve modelleri dijital ve fiziksel bir ortamda bir araya getirerek bireyselliğin sesini daha yüksekten duyuracak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir