Twitter Apple’dan silinecek mi, neden siliniyor? Twitter Apple Store’dan kaldırılıyor mu, neden? Elon Musk’ın yeni açıklaması nedir?

Son dakika gelen teknoloji haberlerine göre, Apple, Twitter’ı AppStore’dan silmekle tehdit etti. Bunun ardından vatandaşlar, Twitter Apple’dan silinecek mi? Twitter Apple Store’dan kaldırılıyor mu? Elon Musk’ın yeni açıklaması nedir? sorularının cevaplarını merak etti. İşte detaylar…

Elon Musk ve App Store arasındaki gerilim yüzünden Twitter, App Store üzerinden silinebilir! Peki, Twitter Apple‘dan silinecek mi? Twitter Apple Store’dan kaldırılıyor mu? Ayrıntılar sizlerle…

TWİTTER APPLE’DAN SİLİNİYOR MU?

Twitter’ın Elon Musk tarafından satın alınmasından beri sular durulmaz oldu. Ünlü iş insanının şirket ve platform üzerinde yaptığı değişiklikler nedeniyle çalışanlar ve kullanıcılar oldukça rahatsız olduklarını dile getiriyor. Son olarak Elon Musk ve Apple Store yöneticisi Phil Schiller arasındaki gerilim dikkat çekti. Eski bir Twitter yöneticisi de bunun üzerinde Elon Musk’ın bu şekilde devam etmesi halinde uygulamanın App Store’dan atılacağını açıkladı! Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

Elon Musk, sık sık sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarla gündeme geliyor. Musk, geçtiğimiz günlerde yine Twitter hesabından App Store uygulama ücretinin oldukça yüksek olduğunu paylaştı. Bunun üzerine App Store’u yöneten Phil Schiller, tepki olarak yüksek takipçiye sahip Twitter hesabını kapattı.

Twitter Eski Güvenlik Başkanı Yoel Roth, Elon Musk’ın Twitter için Apple ve Google yönergelerine uymaması halinde mağazalardan atılacağını ve bu durumun felaketle sonuçlanacağını açıkladı. Elon Musk, daha önce de App Store uygulama ücretlerinden şikayet etmişti. Bu açıklamasında ücretin olması gerekenden 10 kat fazla olduğunu ve bu şekilde gizli vergi aldıklarını belirtmişti.

App Store yöneticisi Phil Schiller’in platformdan ayrılmasına rağmen Apple resmi Twitter hesapları ve CEO Tim Cook hala yer alıyor. Twitter ve Apple konuyla ilgili bir açıklama yapmadı. Ayrıca geçtiğimiz günlerde Stephan King, Twitter Blue’nun ücretinden şikayet ettiğinde Elon Musk, faturaları ödemeleri gerektiğini söyledi.

Mustafa Şirin Gündem Editörü Haberler.com – Gündem

Twitter Apple Gündem Teknoloji Haberler Son Dakika

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir