Twitter, TikTok’un kopyası olacak! İşte yeni tasarım

 

TikTok tarzı video formatına geçiş yapan son platform Twitter oldu. Twitter, kaydırılabilir video formatını test ediyor.

Popüler kısa video platformu TikTok, rakiplerini etkilemeye devam ediyor. Daha önce Snapchat, Instagram ve YouTube gibi uygulamalarda görünen TikTok tarzı video özelliği, şimdi de Twitter‘da test edilmeye başlandı. Twitter, yeni bir “kaydırılabilir video oynatıcı” üzerinde çalıştığını doğruladı.

Twitter‘a kaydırılabilir medya oynatıcısı geliyor

Instagram Hikayeler benzeri bir özelliği (Fleets) duyuran ve kısa süre sonra yayından kaldıran Twitter, şimdi de kaydırılabilir video formatını test ettiğini açıkladı. Son yıllarda kısa videolar birçok sosyal platformda ana akım hale geldi. Fakat Twitter‘ın bu tarz bir özellik üzerinde çalışmasını beklemiyorduk.

Daha çok yazı odaklı bir platform olan Twitter, görsel ve video tarafından kapsamlı değişikliklere gideceğini açıkladı. Şirket, yeni güncellemeyle ilgili ayrıntıları iki önemli bölüme ayırdı. İlki kaydırılabilir video görüntüleyici olacakken, ikincisi ise mobil uygulamanın alt satırında yeni bir video butonu oldu.

https://shiftdelete.net/anonim-hesaplarin-maskesi-dusecek

Yeni video görüntüleyici, TikTok ve Instagram Reels’e benzer şekilde, kullanıcı hesap bilgilerini tam ekran bir video ile gösterecek. Ayrıca videonun açıklaması da ekranın hemen altında yer alacak. Böylece diğer platformlardan biraz daha farklı bir görünüme kavuşarak yazıya olan bağlılığını gösterecek.

Keşfet sekmesindeki “Sizin İçin” bölümüne yeni bir video kısmı da eklenecek. Böylece ilgi alanınıza göre kaydırılabilir görünümde trend videolar izleyebileceksiniz. Yeni özelliğin önümüzdeki günlerde iOS kullanıcıları için sunulması bekleniyor.

Twitter, TikTok benzeri bu video oynatıcısındaki hedefinin, “kullanıcıların ilgi çekici videoları keşfetmesini kolaylaştırmak” olduğunu ifade etti. Android kullanıcıları için henüz resmi bir açıklama yapılmadığını da belirtmek gerekiyor.

Peki siz TikTok tarzı Twitter değişikliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

kaggle.com
youtube.com
ello.co
reddit.com
myspace.com
behance.net
tr.gravatar.com
flipboard.com
sqlservercentral.com
ttlink.com
mixcloud.com
metooo.io
plurk.com
misterpoll.com
mapleprimes.com
discover.events.com
worldcosplay.net
trsohbetmobi.shivtr.com
wakelet.com
gab.com
tapas.io
sketchfab.com
blogger.com
trsohbetmobi.blogspot.com
social.technet.microsoft.com
social.msdn.microsoft.com
twitch.tv
flickr.com
telegra.ph
hub.docker.com
myanimelist.net
deviantart.com
coub.com
reedsy.com
play.eslgaming.com
emoneyspace.com
magcloud.com
mastodon.online
mastodon.social
tickaroo.com
exchangle.com
community.aodyo.com
mastodon.top
provenexpert.com
pantip.com
peatix.com
letterboxd.com
intensedebate.com
fliphtml5.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir